slider1_pl slider2_pl

Maszyny do wypieku wafli płaskich - wafle okrągłe i prostokątne

Maszyny automatyczne

Automatyczna maszyna firmy Kocuła do wypieku wafli płaskich o wymiarze 420 x 280

 Informacje:

Automatyczna maszyna firmy Kocuła do wypieku wafli płaskich o wymiarze 420 x 280 z możliwością przełamania każdego listka, bez przecinania na 6 sztuk o wymiarach 140 x 140. Wydajność: 120 sztuk listków waflowych o wymiarze 420x280 na godzinę ( 720 sztuk wafli o wymiarze 140x140mm na godzinę). Moc zainstalowana: 19 kW.

 

Automat do wypieku wafli okrągłych 2020 firmy Kocuła

 Informacje:

  • Czas wypieku 55sec.
  • Wydajność ok 210 wafli okrągłych/h.
  • Moc zainstalowana 11kW.

 

Automat do wafli płaskich firmy Kocuła z systemem zabezpieczeń.

Zestaw czterożelazkowy z ulepszonym systemem dozowania ciasta i ściągania wafli z zamontowanym systemem zabezpieczeń.

Automat do wypieku wafli płaskich Firmy KOCUŁA

Zestaw czterożelazkowy z ulepszonym systemem dozowania ciasta i ściągania wafli

Moc zainstalowana 10,5 kW

Cykl pracy ciągły, automatyczny

Wydajność: 160 sztuk/godzinę

 

 

Zestaw czterożelazkowy do wypieku wafli płaskich z automatycznym zamykaniem i otwieraniem żelazek oraz nalewaniem ciasta, scinaniem klusek wypiekowych i ściąganiem wafli.

Wydajność: 120-160 listków waflowych na godzinę

Moc zainstalowana:10,5 kW 

Wymagane zasilanie sprężonym powietrzem: 80 l/min

Wymiary maszyny:2,4m x 1,8m x 1,8 m

 

Maszyny zmechanizowane

Firma KOCUŁA rozszerzyła ofertę dla małych i średnich firm o zmechanizowane zestawy do wypieku wafli płaskich wyposażone w automatyczne otwieranie i zamykanie żelazek. Pozostałe czynności obsługi tj. nalewanie ciasta i zdejmowanie wafli pozostały do wykonania ręcznie. Mechanizacja otwierania i zamykania żelazek eliminuje czynności obsługi wymagające największego wysiłku. Zestawy zmechanizowane są wyposażone w obudowy i kurtyny świetlne gwarantujące bezpieczeństwo osobie obsługującej poprzez natychmiastową blokadę mechanizmu otwierania i zamykania w chwili przekroczenia strefy niebezpiecznej.
Zestawy zmechanizowane wymagają podłączenia sprężonego powietrza. Mogą być wykonane jako całkowicie nowe urządzenia lub z wykorzystaniem istniejących płyt grzejnych oraz pulpitów sterujących stosowanych dotychczas w ręcznych zestawach firmy KOCUŁA.

 

 

Maszyny obsługiwane ręcznie

Produkowane przez nas maszyny do wypieku wafli płaskich (kwadratowych, prostokątnych i okrągłych) obsługiwane ręcznie zasadniczo przeznaczone są do małych i średnich przedsiębiorstw.                       Z reguły są wykonywane w postaci zestawów czterożelazkowych, tzn. że na wspólnej podstawie są zamocowane cztery niezależne żelazka, każde do wypieku jednego listka waflowego.

Z przodu podstawy umieszczona jest wanna na ciasto z mechaniczną nalewką, która umożliwia jednym ruchem ręki nalanie odmierzonej ilości ciasta w określone miejsca na wszystkie żelazka jednocześnie. Każdy zestaw czterożelazkowy jest wyposażony w regulację temperatury (oddzielną dla każdego żelazka) oraz czasu wypieku (z akustyczno - optyczną sygnalizacją końca wypieku).Wszystkie elementy sterowania i zabezpieczenia elektryczne umieszczone są w osobnym wolnostojącym pulpicie sterowniczym. Cały osprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzi od sprawdzonych producentów i zapewnia dużą trwałość, niezawodność i bezpieczeństwo. Matryce wykonane są z wysokiej jakości żeliwa, podstawa ze stali ocynkowanej, pozostałe elementy są wykonane ze stali kwasoodpornej lub chromowanej.

Zastosowanie regulacji temperatury i czasu wypieku oraz mechanicznej nalewki w połączeniu z precyzyjnym wykonaniem żelazek umożliwia uzyskanie maksymalnie dużej ilości wafla z danej ilości mąki (z 1 tony mąki można uzyskać około 800 kg wafla). Maszyna może być użytkowana non-stop tj. 24 godz./dobę. Wydajność z jednego zestawu 4-żelazkowego (w zależności od grubości wafla) to ~ 130 listków waflowych na godzinę.

Galeria foto

Firma Kocuła
ul. Wiśniowa 5
Mokronos Dolny
55-080 Kąty Wrocławskie
Polska

NIP: 8991372303

tel.: +48  71 363 50 15

biuro@kocula.pl

 

 

 

maszyny uzywane